TRUMPF employee Philipp Schüll

Philipp Schüll, „Industrie 4.0” program koordinátor, Ipar 4.0 koordináció a TRUMPF-nál Ditzingenben

Hogyan került TRUMPF-hoz, és aztán milyen állomások jöttek?

Az alapképzésen megírt diplomamunkám és egy féléves külföldi gyakorlat után a TRUMPF-nál először a  Lean-Management tanácsadója voltam. Aztán ismét majdnem két évet töltöttem külföldön, a southamptoni (UK) telephelyen.

Ezt követően Ditzingenben az ügyvezetés előadójaként dolgoztam, majd gyártásvezetőként Svájcba küldtek. Ez idő alatt a munka mellett elvégeztem a mesterképzést is.

Jelenleg melyik pozícióban van?

Én felelek az „Ipar 4.0“ program koordinációért, azaz én koordinálom a digitális transzformáció többéves programját a TRUMPF-nál.

Mi a legizgalmasabb projekt/téma, amelyen dolgozott?

Az SPI Lasers-nél Southamptonban – akkoriban még egészen új volt a TRUMPF Csoportban – a gyártás teljes transzformációjában részt vettem a Lean Production révén. Ehhez mindenki hatékonyan hozzájárult: az olyan dolgokat, amelyek nem illettek bele, megoldást keresve közelítettünk meg, és például egész falakat döntöttünk ki, és helyeztünk át az optimális gyártás létrehozása érdekében.

Miért "maradt hű" a TRUMPF-hoz?

Mert megfogott a vállalat kultúrája. Meggyőzött a nyitottság, a segítőkészség, a kollegialitás és a javításra való törekvés. A TRUMPF-nál a megbecsülés légköre uralkodik, erős teljesítményorientáltság mellett.

A feladataiban mit szeret a legjobban?

Jelenleg a vállalat digitális jövőjével foglalkozom. Az úttörő szellem, amely a TRUMPF-ra az Ipar 4.0 témában jellemző, valamint a változás teljes dinamikája és összetettsége nagyon tetszett nekem. Ebben az összefüggésben az interdiszciplináris csere is olyan tapasztalat, amelytől gazdagabb leszek – szakmailag és emberileg is.

Van személyes csúcspont?

A TRUMPF-nál a teljesítményorientáltság mellett a munkahelyen kívüli együttműködést is értékelem. Én személy szerint legszívesebben egy ausztriai labdarúgótornára és egy svájci hegyi túrára emlékszem a legszívesebben. Sok kolléga lett jó barátom.

Ismerjen meg bennünket

TRUMPF trade show
Rendezvények és határidők

Vegye fel a kapcsolatot a vállalat különböző területein dolgozó személyzeti előadókkal és kapcsolattartókkal.

Öt jó érv a TRUMPF mellett

Világszerte tevékeny családi vállalatként biztos munkahelyeket kínálunk az egyéni fejlődés lehetőségével egy kiváló vállalati kultúrában.

Kapcsolat

TRUMPF Hungary Kft.
Fax: +36 29 999 101
Szerviz & kapcsolat